W sklepie internetowym Fiskeri oferujemy niezwykle skuteczne zanęty na jazia i klenia.
Zanęta na jazie i klenie dostępne w naszej ofercie:
Zapoznaj się z zanętami na jazie i klenie dostępnymi w naszej ofercie.
W razie potrzeby służymy pomocą w doborze odpowiedniego rozwiązania zanętowego – bezpłatna konsultacja.
Zanęta na jazia, klenia - wybierz z oferty
1kg
Special Jaź Kleń 1kg
CENA 12,99 ZŁ
Competition Ochotka 1kg
CENA 13,99 ZŁ
Special Uniwersalna 1kg
CENA 12,49 ZŁ
Special Red Feeder 1kg
CENA 12,49 ZŁ
2kg
Zanęty Fiskeri - sprawdź również:
Zanęty na klenia
Kleń to ryba, której złowienie daje wędkarzom szczególną przyjemność. Okazała, klocowata ryba w srebrzyste łuski, która bohatersko walczy na wędce niczym. Z pomocą w złowieniu tego niezwykłego gatunku przychodzą zanęty na Klenia w naszym sklepie internetowym Fiskeri.
Kleń - kilka słów o.
Kleń to ryba należąca do rodziny karpiowatych. Jest to ryba pospolita w europie, która zasiedla jeziora i rzeki. Powinowactwo łączy go z Jaziem oraz Jelcem. Wszystko to sprawia, że trudno rozróżnić młode ryby z całej trójki. Kształt ryby dostosowany jest głównie do wód dynamicznych, nie zaś mętnawych z mulistymi dnami. Kleń to ryba nad denna, płaskich i niezbyt głębokich przepływów, która żeruje zarówno na powierzchni fali, z dna i z nurtu. Kleń posiada wysoce rozwiniętą umiejętność wybierania pokarmu jadalnego dzięki temu, że ryba posiada dobry węch, dobry wzrok oraz smakową wrażliwość. Warto pamiętać o tym, podczas doboru zanęty.
Charakterystyka Klenia:
- ciało ryby posiada duże łuski ubarwione czarno-brązowo o zielonym odcieniu, srebrzyste boki oraz jasny brzuch. Nieznaczne boczne spłaszczenie oraz szeroki otwór gębowy. Płetwy grzbietowa i ogonowa posiadają barwę szaro-zieloną, zaś brzuszna i odbytowa barwę czerwoną.
- ciężar od 1 do 3 kg.
- długość ciała maksymalnie 60cm.
- dojrzewanie (samice po 7 latach, samce po 4 latach).
- nie posiada okresu ochronnego,
- wymiar ochronny to 25cm,
- limit dzienny to 10 sztuk.
Nęcenie Klenia i rodzaje żeru
Znaczącą część jadłospisu klenia możemy przedstawić pod postacią drobnych zwierząt, a także roślin (np. glony). Należą do nich:
- owady wpadające do wody (np. koniki polne, chrabąszcze),
- kijanki i żaby,
- owoce jagodowe,
- nasiona.
Są to oczywiście przykłady “menu” Klenia. Przy wyborze pokarmu należy pamiętać o wrażliwości gatunku na przemienność pokarmową łowiska, a także o przyzwyczajeniu do przynęty której nie zna z własnego doświadczenia (zanęcenie łowiska).
Pory żerowania Klenia
Najpopularniejszymi porami żerowania Klenia są:
- świt,
- przedpołudnie,
- podwieczorek.
Czyli jest to klasyczny rytm dzienny ryby “wzrokowca”.
Gdzie łowić Klenia?
Siedliska Kleni to wybrane fragment wód, gdzie szybki nurt przetacza się nad twardym dnem pod warstwą wody o głębokości od 1 do 2,5 metra. W takich fragmentach koryta rzeki możemy poszukiwać miejsca w którym spotkamy Klenie. Ryby te lubią żerować w miejscach, gdzie rzeki zbierają się w spłaszczonym lejku i wytwarzają piasko denne pobocza głównego nurtu. Często tuż obok skupisk bogatych łąk, drzew i krzewów przybrzeżnych mogących zaopatrywać rzekę w pokarm. Klenie lubią żerować tuż obok brzegów i to nad płaskim dnem.
Jak nęcić Klenie?
Klenie zanęcamy poprzez sypanie kęsowej lub gruboziarnistej zanęty w glinie lub luzem (tak samo jak Jazie). Odpowiednio dobrana zanęta na Klenia może zwiększyć nasze powodzenie przy łowieniu tej ryby. Poniżej przedstawiamy ofertę pokarmu do nęcenia w sklepie Fiskeri. Zachęcamy również do kontaktu telefonicznego w przypadku dodatkowych pytań.